En iyi malzeme,en üstün üretim standartları,sürekli kalite testi ve sonuç : Kalite

Moneta ürünlerinin tamamı İtalya’nın Mondavio bölgesinde yer alan Pesao-Urbino Moneta tesislerinde üretilir.Her bir ürün Avrupa Birliği gıda ile temas prosedürlerine ve sağlık kriterlerine uygun olarak test edilerek satışa sürülür.Üretim standartları dünya kalite standartları enistütüsü’nün en üst seviyesi olan ISO:9001-ICEM No 67 sertifikasını karşılar.

Moneta ürünlerinin tümünün gövdesi saf aliminyumdur.Dış kaplamalarda ise ısıya son derece dayanıklı porselen-emaye,çizilmelere karşı üstün dayanıklı materico yada yapışmaz kaplamalar kullanılır.İç kaplamalarda ise dünyada sadece Moneta’ya ait olan CERAMİCA-01 original kaplama eya yine formülü Moneta tarafından geliştirilmiş olan Artech kaplamalar kullanılır.

Tüm iç kaplamalar uzun yıllar dayanacak şekilde formülüze edilmiş olup,sağlıklı ve yağsız pişirmelere olanak tanıyacak teknolojidedir.Çizlmelere ve ısı şoklarına karşın son derece dayanıklı olan iç kaplamaların hepsi bulaşık makinalarında yıkanmaya uygundur.

Ceramica-01 original kaplama dünya pazarlarında sade ve sadece Moneta tarafından sunulmuş olan bir üründür
Bu büyük yeniliğin mucidi Moneta böylece pişirme alanında bambaşka bir yeniliğe de imza atmıştır.
Ceramica01-original kaplamalar tamamen İtalya da en ileri teknoloji kullanılarak üretilmektedir.

Özellikler :
Çok yüksek ısılara ve termal şoka dayanıklılık.
Çizilme ve kabarmalara karşı üstün dayanıklılık.
Deterjan vb temizlik malzemelerinin yıpratmalarına karşı üstün dayanıklılık.
Isı farkları nedeniyle iç bozulma ve pullanmalara karşı üstün dayanıklılık.
Pürüzsüz,temizlemesi son derece kolay yüzey.
Kızartmalarda kullanılan yağlar altın rengini kaybetmez.


 

 

Moneta ürünleri her zaman en ileri teknoloji ile en üstün pişirme performansı hedeflenerek üretilir.

Ceramica-01 original kaplama dünya pazarlarında sade ve sadece Moneta tarafından sunulmuş olan bir üründür.Bu büyük yeniliğin mucidi Moneta böylece pişirme alanında bambaşka bir yeniliğe de imza atmıştır.

Özellikler:
Çok yüksek ısılara ve termal şoka dayanıklılık.
Çizilme ve kabarmalara karşı üstün dayanıklılık
Deterjan vb temizlik malzemelerinin yıpratmalarına karşı üstün dayanıklılık.
Isı farkları nedeniyle iç bozulma ve pullanmalara karşı üstün dayanıklılık.
Pürüzsüz,temizlemesi son derece kolay yüzey.
Kızartmalarda kullanılan yağlar altın rengini kaybetmez

OCS® - Original Curtain System
Patenti Moneta’ya ait özel bir iç kaplama sistemidir.Bu sistem sayesinde tüm yüzey eşit oranda yapışmaz ile kaplanır.Böylece çok kolay temizlenene ve çizilmelere karşı son derece dayanıklı iç kaplamalar elde edilir.

Enerji Tasarrufu Özelliği
Enerji tasarrufu özelliği ürünlerin üzerinde bulunan özel bir gösterge ile çalışır.Ocaklarda sıcaklık 140 derece (ideal pişirme derecesi)olduğunda kulpların alev tutucu kısımında bulunan özel logo ortaya çıkar.Bu logo göründüğü müddetçe ocağın altı kısılarak pişirmeye devam edilebilir.Böylece hem enerji tasarrufu sağlanacak hem de yemekler kıvamında ve ideal ısısında pişirilecektir.

Silikon tutacaklar
Silikon kulplar,ev tipi fırınlar da kullanılabilir.Isıya karşı üstün dayanıklılığa sahiptirler ve hem ergonomik hem de uzun ömürlüdürler.

 

 

Moneta, kendi üretimi olan ürünleri için her türlü hammadde ve işçilik için garanti vermektedir. Bu garanti , kazalar ve kullanım hataları sonucunda oluşacak hasarları kapsamaz. İmalattan kaynaklanan kusur ve hasar durumunda Moneta ürünü yenisi İle değiştirir ve bununla ilgili tüm masraflar Moneta Mutfak Ürünleri Ticaret Ltd.Şti tarafından karşılanır.

Kusurlu ürünler, satın alınma tarih ve alınan mağazanın detaylarının belirtildiği faturası ile birlikte aşağıdaki adrese gönderilmelidir.

MONETA MUTFAK ÜRÜNLERİ TİCARET LTD.ŞTİ.
Abdurrahmangazi Mah. Ulus Sokak La Mirage Sitesi E blok No:2 D:1 SANCAKTEPE -İSTANBUL

Yemeklerimizi hazırlarken kullanacağımız tavaların doğru ebatlarda ve türlerde seçilmesi çok önemlidir.Örneğin büyük bir tavada pişirilen küçük porsiyonlar yemeğin aşırı pişmesine ve lezzetini kaybetmesine neden olabilir. Y ada tam tersi küçük bir tencerede büyük porsiyon bir yemek yapılmak istendiğinde yemek lapa olur ve tam pişmeyebilir.Moneta size yemeklerinizde doğru ebat ve doğru ürün seçmenize yardımcı olmak için bu rehberi sunmaktadır:

İdeal pişirme tabanı : Aliminyum.
Isıyı son derece eşit bir biçimde dağıtabilme kabiliyeti nedeniyle aliminyum gövde üstün bir pişirme gerecinin olmaz ise olmazıdır.

Pişirme tabanının önemi :
Pişirme gerecinin tabanın çok ince olmaması gereklidir.İdeal bir pişirme için orta ve üst kalınlıkta aliminyum tabanlar kullanılmalıdır..
İndiksüyonlu ürünler için özel bilgi : Normal aliminyum tabanlar indiksüyonlu ocaklarda çalışmazlar bu nedenle tabanlar üzerinde ferro manyetic kaplama olmaldır.Moneta sadece bu amaca yönelik serilere sahiptir.

İç kaplamalar
Moneta  Ceramica serilerinde  Moneta’ya ait ‘’original ceramica 01’’ kaplama ve diğer serilerinde ise yine Moneta tarafından üretilen yapışmaz kaplamalar kullanılır. Bu kaplamalar hem pişirme performansını hem de kullanım ömrünü arttırmak için özel üretilmektedir. Pişirme gereçlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta gövde de saf alüminyum kullanımı kadar iç kaplamada da sağlıklı malzemelerin kullanılmasıdır.

Moneta iç kaplamalar dünya üzerinde üretim standartlarında belirleyicidir ve  en üst seviyede performans ve dayanıklılık sağlar. Daha detaylı bilgi için : Ceramica_01 Teknolojisi

Seramik Kaplamalar

CERAMICA 01® original olarak bilinen iç kaplama malzemesi özel bir nanoteknolojik kaplama metodu ile elde edilen ve pişirme gerecinin iç kısımında çok yüksek dayanıklılık sağlayan bir film tabakası şeklinde uygulanan özel ve doğal bir kaplamadır.Bu kaplama malzemesi dünyada sadece Moneta ürünlerinde kullanılır çünkü Moneta bu kaplamanın hak sahibidir.Bu geleneksel pişirme metodlarını tamamen değiştirecek özel bir malzemedir. Moneta’nın yıllardır sürdürdüğü teknolojik araştırmalar ve Ar_GE çalışmaları çevreye maksimum derecede duyarlı bir üretim seviyesine ulaşma amacıyla birleşince mutfaklarda devrim yaratacak yepyeni bir olgunun ortaya çıkmasına yol açtı.İç yüzeyi CERAMICA® kaplı yeni nesil tencere ve tavalar.

Kulplar
Bir pişirme gereci satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de kullanılan kulplardır.Moneta kulplar özellikle dayanıklı malzemelerden ve paslanmaz krom kaplı vidalarla özel bir bağlantı sistemiyle ürünlere bağlananır.

Bakalit Kulplar
Pişirme güvenliği be günlük sürekli kullanıma dayanıklılık adına en çok tercih edilen kulp türüdür.Bazı serilerde yumuşaklık hissi veren yumuşak-dokunuş özellikli seriler kullanılmıştır.

Paslanmaz Kulplar
Monetanın üç noktalı özel puntolama tekniği sayesinde ısıyı kesinlikle geçirmeyen paslanmaz kulplar bazı serilerinde kullanılmaktadır.

Tencereler : Ölçüler ve biçimler:

     
pentole  

Yüksek tencereler: Haşlama et ,makarna ve sebze çorbaları için ideal tencerelerdir.
22 ve 24 cm ebatlarında 4/6 kişilik porsiyonlarda yemek pişirmeye olanak tanırlar.

 

tegami  

Basık tencereler: Türk mutfağının vazgeçilmezleri pilav ve karnıyarık için ideal tencerelerdir.
1-2 porsiyonluk yemekler için 20 cm 3-4 porsiyon için 24 cm ve 4/6/8 porsiyon içinde 28/30/32 cm ideal ebatlardır.

 

casseruole  

Sosluk: Yüksek kenarlı yapıları sayesinde gerek yemek ısıtma gerekse küçük porsiyonlarda çorba vb sulu yemekler ve soslar hazırlamak için idealdir.
1/2 porsiyonluk yemekler için 18/20 cm, 4/6 porsiyonluk yemekler için 22/24 cm ebatlar idealdir.

 

padelle  

Tavalar: Her türlü kızarma,sote yemekler için idealdir.
1/2 porsiyonluk yemekler için 18/20 cm, 4/6 porsiyonluk yemekler için 22/24/28 cm 6/8 porsiyonlar için 30/32 cm ebatlar idealdir

 

piastre  

Grill Tavalar : Et ,balık,yada tavuk kızartmada ideal tavalardır.
6 porsiyona kadar 29,5x53,5 cm daha küçük porsiyonlar için 28x28 yada 26x26 cm ebatlar idealdir.

 

lasagnera  

Fırın Kapları: Dikdörtgen yapıları ve yüksek kenarları ile mini fırınlara uyumlu ölçüleri sayesinde börek ve pasta pişirimi için ideal ürünlerdir.
6 porsiyona kadar 25x18/31x23 cm ve 8 porsiyona kadar 35x25/40x28 cm ebatlar idealdir.

 

bollilatte  

Sütlük: Tek kulplu ve yüksek yapısı ile süt ısıtma da ve pişirmede ideal ürünlerdir.
3/4 porsiyona kadar 12 cm kullanılabilir.


     

 

 

 

 

Rivista digitale Moneta