ALİMÜNYUM TABAN
Alüminyum hafif ve dayanıklı bir maddedir ve ısıyı en üst seviyede iletebilme özelliği vardır: işte bu nitelikleri ile alüminyum en kaliteli pişirme gereçlerinde kullanılan en iyi malzeme olarak öne çıkar.
Moneta, uzun yıllara dayanan araştırmaları sonucunda pişirmede en üst seviyede sonuçlara ulaşmak üzere her bir ürünü için en uygun kalınlığı tespit etmiştir.
Sonuç olarak kullanımı kolay ve termal şoklara dayanıklı ürünleri mutfaklara kazandırmıştır.

İNDÜKSİYON TABAN
Yılların araştırma ve tasarım çalışmalarına dayanan Bir Moneta ayrıcalığı.
En üst seviyede enerji randımanı: alüminyum gövdeye raptedilen ferromanyetik çelik tabanın özel şekli sayesinde ısınma süresi %40 oranında azalır.
Kullanımı daha rahattır çünkü %20 oranında daha hafiftir*
Daha dayanıklıdır çünkü yenilikçi teknoloji sayesinde özellikle indüksiyon yüzeyli ocaklar ve diğer ocak yüzeylerinde de daha üstün bir sağlamlık ve denge sağlanmıştır.

*Daha önceki Moneta modelleri ile karşılaştırıldığında

CERAMICA_01®
CERAMICA_01® orijinal açık renkli , fevkalade ısı-iletim özelliklerine sahip bir kaplamadır. Kızartmalar ve kıtırlaştırarak sote yapmak için elde edilebilecek en mükemmel sonuçlar CERAMICA_01® ile mümkün.
Alüminyum gövdeye uygulandığında olağanüstü gergin, yoğun ve kendiliğinden pürüzsüz bir film tabakası oluşturur. İşte bu özelliği de inanılmaz kolay bir şekilde temizlenebilmesini sağlar.
CERAMICA_01®, sizlere, şimdiye kadar kullanmaya alıştığınız geleneksel pişirme gereçlerinden çok daha farklı bir pişirme deneyimi sunuyor.
Üretim aşamasında daha az enerji kullanılmasına olanak sağlaması sayesinde çevre-koruma anlamında da çok önemli bir yenilik getirmiştir.
Çizilmelere ve yıpranmalara karşı dayanıklı olan bu kaplama CERAMICA_01® olarak ürünlerin üzerinde özellikle belirtilmiştir.

YAPIŞMAZ WHITECH®
Developed by Moneta, this new light-coloured three-layer non-stick coating is reinforced with ceramic particles to ensure excellent resistance to scratches and abrasion.
Perfect for cooking with little or no fat, its light colour makes it easier to control the state of cooking.
Practical and easy to clean, the interior coating in WHITECH® is clearly marked on the product.

YAPIŞMAZ ARTECH® STONE
Moneta tarafından yaratılmış olan Artech® Stone mineral parçacıkları ile güçlendirilmiş, üç katmandan oluşan, yapışmaz özelliklerine sahip bir kaplamadır.
Son drece pratik, mükemmel yapışmazlık özellikleri üst seviye, yağ kullanmadan pişirme yapmaya olanak tanır.
Taş efekti bu pişirme gereçlerindeki mukavemet ve uzun süreli dayanırlık özellikleri vurgulamaktadır.

GÜÇLENDİRİLMİŞ YAPIŞMAZ
Çiziklere dayanabilme, zamanla ve kullanımla oluşan yıpranmaya karşı dayanıklılığı yenilikçi teknolojiler ile arttırılış bir yapışmazlık özelliği.
Üç katman halinde uygulanır ve özellikle sert mineraller içerir.
Temizleme son derece kolaydır.

PORSELEN EMAYE
Bir Moneta klasiği! Porselen emaye kaplama parlak ya da saten görünümlü olabilir.
Gerek performansı, gerek görünümü ile her ikisi de üst seviyededir.
Pek çok farklı renk seçeneği olduğu gibi bu emaye kaplama dayanıklılık konusunda öne çıkar ve özellikle yüksek ısılar ve çizilmelere karşı daha dirençli bir kaplamadır.

SİLİKON LAK
Hem esnek hem de dayanıklı bir malzeme olan silikon kaplamanın şık bir opak dokusu vardır.
Moneta bu kaplamayı daha çok fırın ve indüksiyon ocak uyumlu ürünlerinde kullanır.
Her türlü yıkamaya dayanıklı olması ile öne çıkan bir kaplamadır.

TEXTURAL/CERAMIC
Bu özel kaplama dış kaplamaya dokunsal ve görsel estetik kattığı gibi Ceramic kaplamaların üst seviyedeki dayanıklılığını da katıyor.


CERAMIC
PRO Ceramica serisinde kullanılan bu kaplama ceramic kaplamaların sahip olduğu ısıya dayanıklılık ve uzun ömürlü olma özellikleri ile ürünlerin ömrünü ve değerini çok daha yukarılara taşıyor.

ÇELİK VE SİLİKON
İdeal birliktelik:kulplardaki silikon dokunun sağladığı güvenlik, ergonomi ve hoşnutluk çeliğin gücü ve dayanıklılığı ile birleşiyor ve sonuç mukemmellik.

BAKALİT
Tarz ve kullanım kolaylığını birleştirmek üzere tasarlanmış olan bakalit kulp ve saplar hem yumuşak dokulu hem de güvenli (bakalit ısıyı iletmez) Bakalit sap/kulplar bazen paslanmaz çelik baskılar ile süslenerek ya da soft-touch (yumuşaklık efekti) uygulanarak çeşitlendirilebilir.

KATLANABİLİRLİK
Katlanabilme özelliği olan bu bakalit kulplar sayesinde mutfak dolaplarında yerden tasarruf etmek mümkün.
Özel bir menteşe sistemi sayesinde, tek bir hareketle kolaylıkla açılıp kapanabilir.
Sahip olduğu kilit mekanizması sayesinde her koşulda sağlam ve güvenlidir.

EKOLOJİK ENERJİ TASARRUFU GÖSTERGESİ
Isı göstergesi düzeneği kulpun tabanına monte edilen bir termokromik halkadır.
Bu düzenek sayesinde yemek pişirirken ihtiyaç duyulandan daha fazla enerji kullanmaz ve hem bütçeniz hem de çevre için tasarruf yapmış olursunuz.
Isı göstergesi logosu belirdiğinde ısı 140°C ye ulaşmış demektir ki bu da hemen hemen her türlü pişirmede en uygun pişirme ısısıdır.
Isı göstergesinin belirdiğini görünce artık yapmanız gereken ocağı kısmak ve böylelikle daha fazla enerjinin boşuna harcanmasına engel olmak.

Isı göstergesinin size sağladığı avantajlar:
1-Tencere ve tavalarınızın ömrünün daha uzun olmasına katkıda bulunmak
2-Pişirirken oluşabilecek yanma olasılığını hemen hemen sıfıra indirmek
3- Ve hepsinden önemlisi enerji tasarrufu yaparak hem kendi bütçenizde, hem ülke bütçesinde hem de çevre koruması konusunda siz de bir katkıda bulunmuş olacaksınız.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

 

Rivista digitale Moneta